Welcome, visitor! [ Login

 

Kadıköy Masöz Bayan Akapuntur Teknikleri

  • Listed: 2 Mart 2017 13:39
  • Expires: This ad has expired

Description

AKUPUNKTUR İLE İLGİLİ GENEL BİLGİ

Akupunktur, vücuttaki tanımlı noktalara iğne batırılarak uygulanan bilimsel bir tedavi  yöntemidir.

Akupunktur; insan beyninde limbik sistem adlı bölgenin çalışmasını düzenleyerek etki yaratır.

Limbik sistem; otonom sinir sistemi üzerinden bir yandan organ fonksiyonlarımızı yönetirken digger yandan stress uyaranlarına karşı vücudumuzu sağlıklı tutmaya çalışır. Mesala daha önceleri masaj rahatlama ve gün stresini üzerimizden aşır demiştik ve misal kadıköy masöz bayan yani anadolu yakasında oturuyorsak ve bu bölgede masaj hizmeti alıyorsak masaj ile de rahatlaya biliyorduk, Bu fonksiyonunu kişinin karşılaştığı stress uyaranına göre organ fonksiyonlarını düzenleyerek yapar.  Bu görevinin ayrıntısı için “LİMBİK SİSTEM “ makalesini okumanızı öneririm.

2000 yılında  Human Brain Mapping  dergisinde yayınlanan   Kathleen K.S ve   arkadaşlarının Harvard Tıp Fakültesinde  FMR ‘la yaptıkları çalışma, akupunkturun limbik sistemi regüle ettiğini göstermektedir.

Akupunktur; öncelikle  organ fonksiyon bozukluğuyla ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Akupunktur kişinin  strese karşı dayanıklılığını arttırır, hastalıklara karşı direnç mekanizmalarını güçlendirir.rahatlamasını sağlar.

Akupunktur; alerji mekanizmalarını düzenler ve alerjik reaksiyonların (alerjik burun akıntısı, burun tıkanıklığı, ürtiker vb. gibi)  kısa sürede iyileşmesine katkıda bulunur.

  

469 total views, 1 today

  

Listing ID: 31858b8032e13328

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.