Welcome, visitor! [ Login

 

Büyükçekmece Masaj Salonları

  • Listed: 27 Ocak 2017 20:14
  • Expires: This ad has expired

Description

İstanbul da bilindiği üzere bu sitemizde bir çok masaj salonu ve spa merkezleri tanıtım ve paylaşım platformu yaptık her bölgeden masaj salonlarının nerede oldukları yazıyor. Bugün ise büyükçekmece masaj salonları, yani; Masaj terapisi, vücuttaki yumuşak dokuların normalleşmesi amacıyla bu dokuların bilimsel bir şekilde manipüle edilmesidir.

büyükçekmece masaj salonları

büyükçekmece masaj salonları

Büyükçekmece Masaj Salonu Ne Yapar,

Sabit ya da hareketli basınç uygulaması, tutma, vücudun hareketi ya da vücuda doğru yapılan hareketleri içeren manuel tekniklerden oluşur. Masaj terapisi öncelikle ellerle uygulansa da bazen ön kollar ve dirsekler de kullanılır. Bu teknikler kas, iskelet, dolaşım, lenf, sinir ve diğer vücut sistemlerini etkiler. Masaj terapisinin temel felsefesi vücudun kendisini iyileştirme kabiliyetini destekleyen ve sağlığa ulaşmayı ya da iyileşmeyi amaçlayan “Vis medicatrix naturae (Tabiatın iyileştirici gücü)” görüşünü içine alır.

büyükçekmece masaj salonu

büyükçekmece masaj salonu

 

Alternatif tıp masaj hizmeti ilede beden deki agrıları dindirileceğini bir çok doktorlarda kabul etmektedir. Masaj uygulanan tekniklerin türü bakımından tarif edilebilse de masaj terapisinde dokunma sadece mekanik bir yöntemle kullanılmaz. Ellerin nereye koyulacağını ve hareketlerin hangi doğrultuda yapılacağını tarif eden masaj tekniğinin bir resmine ya da diyagramına bakılabilir; ancak bu resim iyi bir masaj için önemli olan herşeyi ifade etmeyecektir. Masajın bir de ustalık yönü vardır.
Masajda genellikle belli bir dereceye kadar basınç ve hareket ile temas uygulandığı için, masaj terapisti her bir kişi için kullanacağı en uygun basıncı saptamak için duyarlılılıkla dokunmalıdır. Örneğin çok fazla basınç kullanmak bedenin gerilmesine neden olabilirken, çok az basıncın etkisi yeterli olmayacaktır. Duyarlı dokunuşlar aynı zamanda, masaj terapistinin elleri vasıtasıyla hastanın bedeninde kas gerginliği ve diğer yumuşak doku problemlerinin bulunduğu bölgelerin yerini saptamak gibi faydalı bilgiler edinmesini sağlar.
Listing ID: 445588b7d2cc75f6

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.