Hipnoz ve Trans Nedir?

Genel olarak detaylı bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından oldukça sık karıştırılan iki kavram vardır. Bu iki kavram ise hipnoz ve trans kavramlarıdır. İlk bakıldığı zaman tahmini olarak bu iki kelimenin de aynı manaya geldiğini söyleyebilirsiniz. Aslında gerçekte hiç böyle olmadığını bu yazımı okuyarak sizlere anlatmak istedim. Her ne kadar birbirine karıştırılan kavramlar olsalar da aslında birbirleri ile ilişkileri olduğunu da belirteyim. Şimdi başlıklar halinde neler olduğunu inceleyelim.

Trans Nedir?

Trans kelimesi İngilizce olan trance kelimesinden dilimize yerleşmiştir. Mana olarak baktığımız zaman ise içe dönmek, odaklanmak anlamı taşıdığını söyleyebiliriz. Trans nedir sorusuna genel olarak bu cevabı versem de transın tek bir tür olduğunu söylemek mümkün değildir. Birçok trans türü mevcuttur. Mesela hipnoz için istenilen hipotrans seviyesine ulaşmaktır. Bu durumun özelliği ise özel bir zihin anını, durumunu yakalama diyebiliriz.
Trans nasıl oluyor dersek şu şekilde açıklayabiliriz: Beynimizin beta seviyesi dediğimiz noktadaki tam uyanıklık diyebileceğimiz andan alfa durumu seviyesine geçerek rahatlaması dönemi şeklinde olmaktadır. Bu aşamadan sonraki evreler kişinin yaşına ve direncine göre değişerek git gide rahatlatıcı seviyelere ulaşmaktadır. Sonuçta kişi uyandığında trans durumunda yaşadıklarını hatırlamaz ancak rahatladığını hisseder.

Hipnoz Nedir?

Bu sorusunun cevabını detaylı olarak Hipnoz Nedir? Hipnoz Nasıl Yapılır? başlıklı yazımda vermiştim. Yine de hatırlatmak gerekirse hipnoz kısaca insanların sahip olduğunu negatif davranışları onları uygun trans seviyesine sokarak pozitif davranışlara çevirme sanatıdır diyebiliriz. Bu bağlamda bakıldığında hipnoz bir tedavi yöntemi de diyebiliriz. Uzman hipnotistler tarafından yapıldığında oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Yani hipnoz yapma beceri kişilerin sahip olduğu doğaüstü bir özellik değildir. Nasıl ki bir musluk tamircisi eğitimini alıp bir musluğu tamir ediyor ise aynen o şekilde isteyen hipnoz eğitimlerini alarak hipnotist ünvanı alıyorlar. Ülkemizde de bu mesleği icra eden sayılı birçok insan vardır. Özellikle sigarayı bırakmak isteyen biriyseniz eminim bu şekilde bir araştırma yaparken "hipnoz ile sigarayı bırakma" şeklinde tanıtımlar veya reklamlar görmüşsünüzdür.

Hipnoz ve Trans İlişkisi Nedir?

Yukarıda hipnoz ve trans tanımlarına değindim. Bunlara baktığımız zaman anlaşıldığı gibi trans hipnoz esnasında kişisinin girilmesi istenilen modudur. Yani trans olmadan hipnoz diğer bir değişle hipnoz olmadan trans diye bir şey olamaz. Hipnoz yapılan işlemin tümü diyebiliriz. Trans ise hipnozun başarılı şekilde yapılması için varılmak istenilen noktadır. Hipnoz ve trans ilişkisi bu şekilde kısaca açıklanabilir.
Sonuç itibari ile size önereceğim Hipnoz Sanatı Seti ile gerekli tüm bilgileri öğreneceksiniz. Dilerseniz sizde hipnoz uzmanı olarak insanlara faydalı olacak ve hatta hipnoz uzmanlığını mesleğiniz haline getirebileceksiniz. Kısaca size tavsiyem Hipnoz ve trans konusunda profesyonel ve hızlı bir yöntem ile geliştirmek istiyorsanız size kesinlikle bir eğitim setine sahip olmanızı öneriyorum. Şöyle ifade etmek gerekirse Hipnoz nedir? Hipnoz Nasıl Yapılır? konularında hiç bir bilginiz olmasa bile size önerdiğim İLERİ DÜZEY HİPNOZ SANATI EĞİTİMİ ile bu işi öğrenebilirsiniz. Dilerseniz önerim olaran eğitim setine BURADAN ulaşabilir, inceleyebilir ve sahip olabilirsiniz.

2 Yorumlar

Lütfen spam yorum yapmayınız. Spam yorumlar onaylanmadan silinir. Spam yorum yerine içerik pazarlama hizmetimiz için bize ulaşabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler.

  1. Faydalandığım bir yazı oldu süper... Şimdi biraz araştırma yapıp eğitime geçicem inşallah..

    YanıtlaSil
  2. Karıştırdığım iki konuyu öğrenmiş oldum. süper bilgiler ve süper eğitim imkanı için eyvallah

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski